14. 2. 2017

Výlet do Åsane a na horu Veten /Norsko


Po výletu na Floyen jsme si další den dali kratší, ale podobně "low costový" výlet do blízkého městečka Åsane. V tom se totiž nachází místní Ikea a tak sem jezdí z Bergenu zdarma autobus (víc informací najdete tady na webu úplně dole - gratisbuss). Toho jsme využili a vyrazili na výlet na horu Veten, která je odtud kousek. Mysleli jsme si, jaký jsme neudělali objev a nevymysleli parádní výlet, ale spousta lidí, které jsme potkávali, měla nápad úplně stejný. Tak aspoň jsme nezabloudili. :))
Cestou jsme potkali chatky ze skládaných kamenných zdí, které dřív sloužily jako úkryt na významné poštovní cestě, co právě tudy vedla. 
Na vrcholu mě překvapil krásný výhled na fjord, což jsme ani nečekali, protože jsme ani nevěděli, jak to má na vrcholu vypadat. Cestou zpátky jsme se zastavili na svačinu v Ikea, koupili jednu šálu/deku a autobusem odjeli zase zpátky do Bergenu. :))

Mějte se moc krásně! Evi
//foto moje ©gathermoments

3 komentáře:

 1. Skvělej tip s tím autobusem! Další možnost, jak cestovat low cost :) Jinak článek parádní, fotky úžasné. Bergen a celkově Norsko je pro mě sen, tak se tam snad taky jednou podívám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anetko, moc děkuji! Tak snad se Ti jednou moje tipy budou hodit. :))

   Vymazat
 2. There's a chance you're qualified to receive a $500 Ikea Gift Card.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)